Reklama

Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

Dodano: 18.07.2019

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje  - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Prezydent zaproponował mieszkańcom osiedla przeprowadzenie konsultacji społecznych. Ich wynik zadecyduje o przyszłości inwestycji. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Miało być efektownie, dla mieszkańców i bez problemów. Okazuje się, że przynajmniej dwa z wcześniejszych argumentów pozostaną naruszone. Wszystko przez wzgląd na petycję jaką mieszkańcy wystosowali do Ratusza. Utrzymują w niej, że nie chcą wodnego placu zabaw w proponowanej przez miasto lokalizacji na os. Kotuli.

„Historia wodnego placu zabaw rozpoczęła się mniej więcej dwa lata temu, kiedy to Rada Osiedla wystosowała prośbę do prezydenta, aby właśnie taki park wodny mógł powstać. Prezydent oczywiście zgodził się na to” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Jak powiedziano tak zrobiono i koncepcje przygotowano. Po nagłośnieniu tematu przez media, mieszkańcy osiedla zmienili zdanie i rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycje. Tomasz Czarnota, jeden z inicjatorów akcji stwierdza: „Nie jesteśmy przeciwko tej inwestycji, jednak wnioskujemy o zmianę jej lokalizacji”.

Prezydent postanowił porozmawiać z mieszkańcami osiedla i temat wyjaśnić. Póki co skończyło się na tym, że Rada Osiedla przeprowadzi konsultacje społeczne, których wynik zadecyduje o losie inwestycji. Wiadomo również, że w przypadku odrzucenia inwestycji, Ratusz znajdzie dla niej inne miejsce na terenie Rzeszowa.

„Po dyskusji prezydent zaproponował, aby odbyły się konsultacje społeczne i ich wynik zadecyduje czy inwestycja tam powstanie. Jeżeli nie tam, to znajdziemy inne miejsce” – dodaje Maciej Chłodnicki.REKLAMA

Szczegóły techniczne koncepcji wodnego placu zabaw

Na placu znajdzie się zaplecze sanitarno-techniczne wyposażone w dwie umywalki, dwa prysznice, dwie miski ustępowe oraz cztery przebieralnie. Będzie taras widokowy ze schodami o amfiteatralnej formie, podest drewniany, kompleks siedzisk pod tarasem oraz punkt gastronomiczny. Przestrzeń zostanie podzielona na dwie strefy. Strefę główną stanowi przestrzeń przeznaczona dla dzieci starszych i połączona jest ze strefą dla najmłodszych, miejscem spotkań oraz szezlongiem.

Miejsce przeznaczone dla najmłodszych znajdzie się w południowej części zagospodarowania i otoczone będzie pochylnią. Strefa ma być oddalona od ciągów pieszych, a dostęp do niej będzie ograniczonymi naturalnymi barierami. Dodatkowo dla opiekunów będą zacienione miejsca otoczone zielenią. Będzie też monitoring oraz iluminacje nocne. Cała inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Szacowany koszt inwestycji to około 4 mln zł” – wyjaśniała Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Miasta Rzeszów. Dodajmy, że punkt gastronomiczny w parku ma być otwarty cały rok. W parku miałaby się znaleźć m.in. niecka wstęgi strumienia, niecka brodzikowa oraz urządzenia do wypuszczania pionowych strumieni wodnych.

Schody wejściowe od ulicy Bieleckiem znajdą się na północnym krańcu działki. Ogólnie inwestycja powstanie pomiędzy ul. Bielecką i Odrzykońską. Park będzie połączony z istniejącymi chodnikami. Punkt gastronomiczny jaki znajdzie się w obrębie planowanej inwestycji będzie dostępny cały rok, natomiast przewidywany czas użytkowania urządzeń wodnych wyznaczono od maja do września.Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

31.07.2019 18:30:03

~ Borowiec

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”? - Aktualności Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020. ...

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO] - Aktualności Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. ...

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem - Aktualności Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestęp...

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego - Aktualności Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. ...

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU - Aktualności Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem