Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano: 27.05.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

„Wiem, jak bardzo kochacie rzeszowskie Bulwary. Ja także je uwielbiam, dlatego też chcę, by przybywało tam atrakcyjnych miejsc wypoczynku i zabawy. Najnowszą inwestycją, którą tam wykonamy, będzie piękny plac zabaw. Powstanie on w miejscu tego już wysłużonego” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt nowoczesnego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach. Powstanie on w miejscu starego, już wysłużonego. Będzie większy od poprzednika.

Nowy plac zabaw będzie podzielony na cztery strefy: dla młodszych i starszych dzieci, strefa zabaw w piasku oraz strefa zabaw na skarpie i parku linowego. W północno-zachodniej części terenu, na nawierzchni z kruszywa mineralnego, została zaprojektowana siłownia plenerowa, która będzie wyposażona w sześć urządzeń, w tym cztery podwójne.

Reklama

W strefie dla młodszych i starszych dzieci zamontowane zostaną trzy duże urządzenia zabawowe oraz huśtawki, trampoliny i karuzele. Nawierzchnia wykonana zostanie ze specjalnych mat. Przez nią przebiegać będzie ścieżka, którą będzie można dojść do każdej z atrakcji.

W zachodniej części terenu zaprojektowana została strefa zabaw w piasku. Będą tam trzy duże urządzenia zabawowe, posadowione na nawierzchni z piasku.

Kolejna ze stref powstanie na skarpie, w zachodniej części rekreacyjnego terenu. Będzie tam m.in. zjeżdżalnia oraz urządzenia do wspinania się. Park linowy został zaplanowany w północnej części terenu – tam zamontowane zostaną dwa zabawowe zestawy wielofunkcyjne oraz tyrolka.

Inwestycja ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej na działania na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Prezydent Rzeszowa skierował na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa projekt uchwały, po przyjęciu którego złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tego projektu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Rzeszów

W weekend wielkie święto akrobatyki w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na hali Podpromie odbędą się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej.

Rzeszów

Miejski fortepian na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Fortepian jest odporny na każdą pogodę i pozostaje do dyspozycji mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowy basen przy ul. Matuszczaka będzie gotowy we wrześniu

RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 26 mln zł jest już w zaawansowanej fazie.

Rzeszów

Rozpoczęła się budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego.

Reklama