Rzeszów - Niedziela, 26.07.2026
Reklama

Na Drabiniance powstanie boisko piłkarskie

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa
Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka powstanie nowoczesne boisko piłkarskie. Inwestycja powstanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty uzyskał 16 523 głosy.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Zadanie realizowane będzie formule „zaprojektuj i wybuduj". Pierwszym etapem będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac budowlanych. Na oferty miasto czeka do 5 sierpnia. Wyłoniona w przetargu firma, będzie miała 9 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej powstanie pomiędzy ulicami Graniczną i Zieloną. Jego powierzchnia wyniesie minimum 4730 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring i 6-metrowe piłkochwyty, dzięki czemu będzie można korzystać z niego także po zmroku.

Inwestycja obejmuje również wykonanie utwardzonych alejek i elementów małej architektury, odwodnienia wraz ze zbiornikiem na wody opadowe oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

Reklama

Zakres uzupełniają utwardzenie części terenu z kostki brukowej, zagospodarowanie zieleni, a także przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznej, funkcjonalnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku, sprzyjającej integracji lokalnej społeczności i poprawie jakości życia w okolicy. Zadanie zostało wybrane przesz mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To kolejna już w ostatnim czasie inwestycja, która służyć będzie sportowi i rekreacji. Niespełna miesiąc temu oddaliśmy do użytku nowe, wielofunkcyjne boiska przy VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wyspiańskiego, nieco wcześniej zespół terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Pelczara, na osiedlu Nowe Miasto. Zależy mi na tym, aby tego typu infrastruktura była jak najlepiej dostępna dla mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa polecimy do Gdańska i Zadaru [ROZKŁAD LOTÓW]

RZESZÓW. Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. 

Rzeszów

Policjant z Rzeszowa z ministerialnym orderem za oddawanie krwi

RZESZÓW. Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymują krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

Rzeszów

Tragiczny wypadek przy ul. Okulickiego. Mężczyznę przygniótł wózek widłowy

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 6.00. 60-latek zmarł.

Rzeszów

Walka o parking trwa. Ratusz skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

RZESZÓW. Decyzją sejmiku województwa podkarparpackiego parking dla pojazdów przewożących odpady niebezpieczne znajdzie się przy ul. Ciepłowniczej.

Rzeszów

Z rzeszowskich przystanków znikną reklamy

RZESZÓW. ZTM przestaje dzierżawić miejsca reklamowe na przystankach.

Rzeszów

Zaginionego 80-latka odnaleźli dzielnicowi z Nowego Miasta

RZESZÓW. 80-latek był z siostrą w przychodni przy ul. Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza.

Rzeszów

Chińczycy zainteresowani budową drogi S19 z Rzeszowa do Babicy. Złożyli ofertę na 1,1 mld zł

RZESZÓW. W przetargu udział wzięło sześć firm i tylko oferta chińskiego wykonawcy wpisuje się w zamierzenia finansowe GDDKiA.

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Reklama