Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt
Dodano: 26.11.2021 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.
- Do ułożenia jest kilka warstw masy bitumicznej. Prace rozpoczęły się w środę i zakładamy, że na ich wykonanie potrzeba około 10 dni roboczych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, do końca przyszłego tygodnia asfalt powinien być gotowy – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.
Około 700-metrowy łącznik powstaje między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a rejonem sanepidu, gdzie połączy się z ulicą Wierzbową. W tym miejscu zamontowano i uruchomiono już sygnalizację świetlną. Na razie działa w trybie pulsacyjnym, ale po zakończeniu asfaltowania, kiedy łącznik zostanie oddany dla ruchu, światła zaczną pracować w normalnym trybie. Miejski Zarząd Dróg planuje otworzyć jezdnię dla samochodów w grudniu.
Koszt budowy łącznika to ponad 7,6 mln zł. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu.
RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.
RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.
RZESZÓW. W dniach od 23 do 30 kwietnia 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz