Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Jak możemy przeczytać w interpelacji skierowanej do Prezydenta Rzeszowa złożonej przez Marcina Fijołka, postulat budowy domu kultury na osiedlu Nowe Miasto podnoszony jest już od dłuższego czasu przez jego mieszkańców. Przewodniczący argumentuje, że taka inwestycja jest społeczności jednego z największych rzeszowskich osiedli bardzo potrzebna, z uwagi na możliwość licznych interakcji i budowania więzi społecznych. Ma to też być szansa na pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców osiedla.

W odpowiedzi na interpelację, prezydent Konrad Fijołek wyraził aprobatę dla budowy filii Rzeszowskiego Domu Kultury na Nowym Mieście, podkreślając znaczenie obiektu dla mieszkańców osiedla. Planowany dom kultury miałby zostać wyposażony w liczne pracownie oraz salę widowiskową wraz ze sceną. Ostateczna decyzja w sprawie budowy obiektu ma zostać podjęta po analizie uwarunkowań inwestycyjnych na terenie osiedla.

Nowe Miasto to jedno z największych rzeszowskich osiedli, liczące obecnie około 13 tysięcy mieszkańców. Mimo to, dotychczas żadna z 19 filii Rzeszowskiego Domu Kultury nie została zlokalizowana na jego terenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odnieśli kolejny światowy sukces. Tym razem przywieźli pięć srebrnych medali z zawodów w USA.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Reklama