Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 10 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego i wykład pt. "Historia spadochroniarstwa na przełomie wieków oraz wykorzystanie polskich wojsk powietrznodesantowych podczas II Wojny Światowej".

Celem wydarzenia jest zapoznanie studentów Politechniki Rzeszowskiej z podstawową wiedzą na temat spadochroniarstwa oraz przedstawienie sposobów wykorzystania sprzętu spadochronowego w jednostkach powietrznodesantowych.

Zajęcia będą miały formę multimedialnego wykładu prowadzonego przez doświadczonych instruktorów, byłych i obecnych żołnierzy jednostek powietrznodesantowych oraz wojsk specjalnych. Instruktorzy podczas swojej służby wojskowej wyszkolili tysiące żołnierzy. Wielu z nich to zawodnicy reprezentacji Polski w międzynarodowych zawodach Pucharu Świata w skokach spadochronowych.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00 w auli V-2 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12. . Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przystanki.

Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. 

Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00.

Rzeszów

Prezydent Tadeusz Ferenc zleca analizę kosztów w ZTM-ie. Zmienią się ceny biletów?

RZESZÓW. Ostatnia zmiana cen biletów za korzystanie z komunikacji miejskiej miała miejsce w 2015 roku.

Rzeszów

Nowoczesna diagnostyka ginekologiczna w Pro-Familii. Badanie trwa jedynie kilka sekund

RZESZÓW. Biopsja aspiracyjna endometrium dostępna w przechodni Pro-Familii.

Reklama