Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat.

Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych, jednak przez wzgląd na natężenie ruchu w tamtym rejonie oraz bezpieczeństwo pieszych zdecydowano się na modernizacje.

Przypominamy, że m.in. w grudniu ubiegłego roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia 27-letnego mężczyzny, a w 2017 roku została tam potrącona 7-latka. Nie sposób nie wspomnieć, że w rejonie przejścia funkcjonują trzy placówki oświatowe, nie wspominając już o klientach centrum handlowego.

W związku z powyższym, Ratusz zdecydował się otworzyć przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest stworzenie projektu oraz montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z wytyczonymi datami to zmodernizowane przejście będzie gotowe do połowy lipca br., gdyż otwarcie ofert wykonawców odbędzie się 5 kwietnia, a czas jaki wyznaczono na realizację to trzy miesiące.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Jasionce. Nie żyje 57-letni pieszy

RZESZÓW. 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został śmiertelnie potrącony przez opla.

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Reklama