Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Robert Korzeniowski przyjeżdża do Rzeszowa jako gość specjalny 17. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, który odbędzie się już w najbliższy weekend w ZEN.com EXPO. Spotkanie ze sportowcem zaplanowano 29 listopada 2025 r. o godz. 18:50 w ramach prelekcji pt. "Z Rzeszowa na Olimp – czyli w 20 lat dookoła świata".

Tego samego dnia, o godz. 11:00 w samym centrum stolicy Podkarpacia odbędzie się trening oraz marszobieg ulicami miasta z udziałem Roberta Korzeniowskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa - Konrada Fijołka.

Plan wydarzenia:

11:00 - rozpoczęcie rozgrzewki pod okiem Roberta Korzeniowskiego

11:30 - marszobieg ze startem z Rynku - ulicami Kościuszki, 3 Maja, al. Pod Kasztanami, Olszynki, Naruszewicza, Mickiewicza - Rynek.

13:00 - zakończenie treningu, wspólne rozmowy i zdjęcia z Robertem Korzeniowskim.

Reklama

Robert Korzeniowski (ur. 30 lipca 1968 w Lubaczowie) - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Możliwie utrudnienia w ruchu

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa , w związku z organizacją imprezy marszobiegu z Robertem Korzeniowskim, spodziewane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 11:00–12:30 na następujących ulicach: 

  • Szopena (odcinek w okolicach fontanny multimedialnej do Filharmonii Podkarpackiej)
  • Kilara (przejście dla pieszych w okolicach Filharmonii Podkarpackiej)
  • Naruszewicza
  • Kreczmera
  • Mickiewicza

Ruch będzie czasowo wstrzymywany na kilku minut w miejscach przejścia peletonu, po czym zostanie przywrócony do normalnego trybu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Reklama