Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

Dodano: 16.05.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowski cmentarz komunalny na Wilkowyi zostanie rozbudowany o kolejne kwatery. Powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej. Kolejne inwestycje pozwolą zabezpieczyć miejsce na pochówek zmarłych na kolejnych kilkanaście lat.

Cmentarz komunalny Wilkowyja to największa nekropolia w Rzeszowie. Otwarto go w czerwcu 1972 roku. Od tamtej pory pochowano tu już ponad 30 tysięcy osób. W ciągu ostatnich lata znacząco zwiększyła się liczba pochówków na terenie cmentarza. Aktualnie organizuje się tu około 800 pogrzebów rocznie. W związku z tym pojawiła się konieczność poszerzenia cmentarza, aby stworzyć więcej miejsc do pochówku.

Cmentarz będzie rozbudowany w kierunku północnym. W tym rejonie miasto dysponuje jeszcze około 8 hektarami terenów, które sukcesywnie będą zamieniane na kolejne kwatery.
Reklama
- Dzięki temu mamy zabezpieczone miejsce na pochówek zmarłych przez kolejnych kilkanaście lat. Będziemy sukcesywnie budować kolejne części cmentarza, który rozrośnie się w kierunku ul. Polnej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zaplanowana jest także nowa droga, która doprowadzi do kolejnego wejścia na cmentarz – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią. 

W najbliższym czasie Urząd Miasta Rzeszowa rozpocznie przygotowania do zagospodarowania i uzbrojenia terenu pod nowe kwatery. Trzeba wybudować na nich m.in. wodociąg, zaplanować alejki, nasadzenia zieleni a także wyznaczyć miejsce na kolejne kolumbarium. Projekt budowlany ma powstać w tym roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Rzeszów

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Reklama