Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

Dodano: 16.05.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowski cmentarz komunalny na Wilkowyi zostanie rozbudowany o kolejne kwatery. Powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej. Kolejne inwestycje pozwolą zabezpieczyć miejsce na pochówek zmarłych na kolejnych kilkanaście lat.

Cmentarz komunalny Wilkowyja to największa nekropolia w Rzeszowie. Otwarto go w czerwcu 1972 roku. Od tamtej pory pochowano tu już ponad 30 tysięcy osób. W ciągu ostatnich lata znacząco zwiększyła się liczba pochówków na terenie cmentarza. Aktualnie organizuje się tu około 800 pogrzebów rocznie. W związku z tym pojawiła się konieczność poszerzenia cmentarza, aby stworzyć więcej miejsc do pochówku.

Cmentarz będzie rozbudowany w kierunku północnym. W tym rejonie miasto dysponuje jeszcze około 8 hektarami terenów, które sukcesywnie będą zamieniane na kolejne kwatery.
Reklama
- Dzięki temu mamy zabezpieczone miejsce na pochówek zmarłych przez kolejnych kilkanaście lat. Będziemy sukcesywnie budować kolejne części cmentarza, który rozrośnie się w kierunku ul. Polnej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zaplanowana jest także nowa droga, która doprowadzi do kolejnego wejścia na cmentarz – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią. 

W najbliższym czasie Urząd Miasta Rzeszowa rozpocznie przygotowania do zagospodarowania i uzbrojenia terenu pod nowe kwatery. Trzeba wybudować na nich m.in. wodociąg, zaplanować alejki, nasadzenia zieleni a także wyznaczyć miejsce na kolejne kolumbarium. Projekt budowlany ma powstać w tym roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Rzeszów

Miasto realizuje pomysły mieszkańców. W Rzeszowie powstanie, m.in. trzmielowisko i mural ekologiczny

RZESZÓW. Rozpoczęła się realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach programu Rzeszów Startup Urban Akcelerator (RSUA). 

Reklama