Reklama

Aktualności Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

Dodano: 07.02.2020

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM] - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od 2 marca rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Rzeszów. 8 kwietnia znane będą listy przyjętych kandydatów po pierwszym etapie rekrutacji.

Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych. Zgodnie z ustaleniami, nabór do przedszkoli i szkół podstawowych rozpoczyna się od złożenia wniosków od 2 do 16 marca br.

Daty obowiązujące w żłobkach

Jeżeli po pierwszym naborze okaże się, że w danej placówce znajdują się jeszcze wolne miejsca, to dodatkowa rekrutacja w przedszkolach uzupełniająca odbędzie się w terminie od 18 do 29 maja.  Wyniki rekrutacji podstawowej znane będą 27 marca, dodatkowej – 5 czerwca.

Po przyjęciu dziecka, rodzic będzie zobowiązany do potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, które w podstawowej rekrutacji należy włożyć od 27 marca do 3 kwietnia, zaś w dodatkowym naborze od 5 do 15 czerwca.

Ostateczna liczba przyjętych do przedszkoli dzieci, po potwierdzeniu woli przez rodziców, znane będą do 8 kwietnia 2020 roku. Zamknięcie listy dodatkowej przypadnie na dzień 19 czerwca. Dodajmy, że każdy rodzic ma prawo zgłosić dziecko do trzech przedszkoli, przy uwzględnieniu zasady tzw. pierwszego wyboru.
 
 Lp. Rodzaj czynności Termin w postępowaniu rekrutacyjnym Termin w postępowaniu uzupełniającym
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego lub lub punktu przedszkolnego wraz z niezbędnymi dokumentami  od 2 do 16 marca 2020 r. od 18 do 29 maja 2020 r.
2. Weryfikacja wniosków od 2 do 20 marca 2020 r od 18 maja do 1 czerwca 2020 r.
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów 27 marca 2020 r. 5 czerwca 2020 r.
4. Potwierdzenie pisemne przez rodzica kandydata woli przyjęcia od 27 marca do 3 kwietnia 2020 r. od 5 do 15 czerwca 2020 r.
5. Podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 8 kwietnia 2020 r. 19 czerwca 2020 r.
REKLAMA

Daty obowiązujące dla szkół podstawowych

Różnic, względem ww. dat, jest niewiele. Pierwsza z nich to termin składania wniosków w rekrutacji uzupełniającej, która w szkołach podstawowych potrwa od 20 kwietnia do 4 maja. Weryfikacja dodatkowych zgłoszeń odbędzie się od 20 kwietnia do 6 maja, zaś w przedszkolach ta czynność zostanie przeprowadzona od 18 maja do 1 czerwca.

Kolejną różnicą jest data podania do wiadomości publicznej informacji o przyjęciach w rekrutacji uzupełniającej, która odbędzie się 13 maja oraz w okresie kiedy rodzin musi potwierdzić wole przyjęcia (również rekrutacja uzupełniająca) – od 13 do 22 maja. 27 maja znana będzie ostateczna liczba osób przyjętych do szkół podstawowych już po dodatkowym naborze.

 
 Lp. Rodzaj czynności Termin w postępowaniu rekrutacyjnym Termin w postępowaniu uzupełniającym
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego lub lub punktu przedszkolnego wraz z niezbędnymi dokumentami  od 2 do 16 marca 2020 r. od 20 kwietnia do 4 maja 2020 r.
2. Weryfikacja wniosków od 2 do 20 marca 2020 r od 20  kwietnia do 6 maja 2020 r.
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów 27 marca 2020 r. 13 maja  czerwca 2020 r.
4. Potwierdzenie pisemne przez rodzica kandydata woli przyjęcia od 27 marca do 3 kwietnia 2020 r. od 13 do 22 maja 2020 r.
5. Podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 8 kwietnia 2020 r. 27 maja 2020 r.
 

 
Wszelkie niezbędne dokumenty znajdziemy TUTAJ.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie - Aktualności Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej? ...

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi. ...

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powięk...

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem  - Aktualności Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2.  ...

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka - Aktualności Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem