Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Nocny przejazd rolkowo-rowerowy ulicami Rzeszowa

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W piątek odbędzie się nocny przejazd na rolkach i rowerach - Nightskating. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście. Wydarzenie zainauguruje Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie.

Nie jeden, a trzy dni potrwa Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. Od piątku do niedzieli (12 - 14 września) miasto zamieni się w arenę sportową pełną energii, pasji i dobrej zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek nocnym przejazdem na rolkach i rowerach. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście.

Start i meta będą zlokalizowane na parkingu Podpromie.

Reklama

O godz. 17:00 odbędą się warsztaty i wykłady dla rolkarzy i rowerzystów. Przejazd ulicami miasta rozpocznie się o godz. 19:30. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie pętle: krótką i łatwą (idealną dla dzieci i początkujących) oraz dłuższą i szybszą (dla zaawansowanych rolkarzy i rowerzystów).

Plan wydarzeń:

17:00–17:15 Prelekcja rowerowa „Bezpieczeństwo na drodze” – krótka, praktyczna pogadanka o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu prowadzona przez RzeszowskaMasaKrytyczna
17:00–18:30 Otwarty tor przeszkód + warsztaty skatecross – poprowadzi @jakubflaga z @Rollstreet - nauka jazdy na rolkach (trener kadry narodowej, wielokrotny mistrz Polski i rekordzista w skoku na rolkach)
18:15–18:30 Druga prelekcja rowerowa „Bezpieczeństwo na drodze”
18:40–19:00 Pokaz hulajnogi wyczynowej – dużo akcji i widowiskowych trików
19:00–19:20 Rozgrzewka z tanecznyrzeszow – rozruszamy się przed startem
19:30 Start przejazdu – pętla 1 (łatwiejsza)
20:15 Powrót na parking – krótka przerwa + nagrody za najlepsze stroje
20:30 Start przejazdu – pętla 2 (dla bardziej zaawansowanych)
22:30 Zakończenie przejazdu

Muzyka: DJ Mayster

1 pętla - krótka i łatwa (~7 km)

• Tempo spokojne: ok. 6 km/h
• Trasa dla każdego
• Wracamy na Podpromie i… kto ma ochotę, jedzie dalej
• Mapa: https://www.traseo.pl//trasa/ns-wrzesien-2-25-mala


2 pętla - dłuższa i trudniejsza (~15 km)

• Tempo szybsze: ok. 12 km/h
• Podjazdy, górki i trudniejsze fragmenty
• Dla tych, którzy dobrze czują się na rolkach i chcą sprawdzić się w jeździe ulicami
miasta
• Mapa: https://www.traseo.pl//trasa/ns-wrzesien-2-25-duza

Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. O opiekę medyczną zadba Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego.

W programie wydarzenia przewidziane są również konkursy na najlepsze przebranie oraz losowanie nagród dla uczestników. Temat przejazdu to „Ikony Sportu”. Uczestnicy mogą wcielić się w sportowe legendy – piłkarzy, bokserów, olimpijczyków czy swoje ulubione drużyny. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone.

W tym roku organizatorzy wprowadzili obowiązkową rejestrację online. Aby zostać oficjalnym uczestnikiem Nightskating Rzeszów, należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/ESD66GF8aQwFXiQG9



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Reklama