Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Nowa hala sportowa I LO jest już gotowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.06.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W piątek zakończyły się odbiory tej wartej ponad 12 mln zł inwestycji.

- Cieszę się, że uczniowie naszej najstarszej szkoły będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt sportowy, w którym jest także szatnia. Podkreślam to, ponieważ takiego miejsca w tej szkole nigdy nie było. Wraz z nową halą w I Liceum Ogółnokształącym przybyły także ciekawe miejsca do wypoczynku. Jednym z nich jest zielony taras na pierwszej kondygnacji, drugim zielona przestrzeń pod pięknym dębem – pomnikiem przyrody, którym opiekowaliśmy się przez cały czas trwania inwestycji. Drzewo rośnie tuż przy nowej hali i jest w dobrej kondycji – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja rozpoczęła się w wiosną 2022 r. Najpierw konieczne było wyburzenie starej hali. Po zakończeniu robót rozbiórkowych rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu. Ma on dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa boisk z trybuną dla 230 widzów, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

W poziomie piwnic znajdują się: szatnia wraz z szafkami dla uczniów, szatnie z umywalniami, pomieszczenie siłowni, sala treningowa oraz pomieszczenia techniczne.

Reklama

Nowa hala będzie pełnić również funkcje auli, ponieważ wyposażono ją w profesjonalny system nagłośnienia. Budynek został także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Zainstalowano windę. W budynku są udogodnienia dla niedowidzących: ścieżki prowadzące, tablice tyflograficzne, oznakowania pomieszczeń w alfabecie Braille'a. Na części łącznika pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły powstał pokryty roślinnością dach.

Wykonawcą inwestycji była wybrana w przetargu firma Polbud z Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama