Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Nowe miejsce wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście. Podpisano umowę

Dodano: 09.04.2024 r.

Wizualizacja strefy wypoczynkowo - rekreacyjnej na osiedlu Staromieście / Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja strefy wypoczynkowo - rekreacyjnej na osiedlu Staromieście / Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na utworzenie strefy wypoczynku i rekreacji na osiedlu Staromieście. Zielona przestrzeń powstanie w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej. Inwestycję o wartości 1,637 mln zł zrealizuje firma Arko z Dzikowca.
 
- Inwestycja obejmie spory teren znajdujący się w sercu Staromieścia, tuż obok siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury. Powstaną tu różne strefy - m.in.: plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Plac zabaw, który znajdzie się w centralnej części terenu, będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe, w tym m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, urządzenia linowe, urządzenie sprawnościowe oraz duży statek. Urządzenia mają być osłonięte żaglami zacieniającymi. Nawierzchnia placu zabaw ma być wykonana ze zrębków drewnianych.

W zachodniej części powstanie strefa relaksu. Zamontowane zostaną w niej parklety, w sąsiedztwie których znajdować się będzie wysoka zieleń. Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej jego części, powstaną rabaty, na których będą  rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. Przy rabatach postawione zostaną ławki oraz leżaki.
Reklama
We wschodniej części, w rejonie ulicy Staromiejskiej, posadzony zostanie szpaler krzewów, który będzie izolował przestrzeń rekreacyjną od ruchu drogowego. Tam także zaplanowana została edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Alejki spacerowe będą wyłożone kostką a także okrągłymi płytami chodnikowymi. Teren rekreacyjno-wypoczynkowy na Staromieściu rozświetlą lampy solarne.

Wykonawca - firma Arko z Dzikowca - ma pięć miesięcy na realizację zadania. Wartość inwestycji to ponad 1,6 mln zł.

Stworzenie strefy wypoczynku i rekreacji a osiedlu Staromieście, to nie jedyna zielona inwestycja zaplanowana na ten rok. Kolejne tego typu miejsca mają powstać m.in. na os. Biała, Drabinianka, Nowe Miasto, Pobitno oraz nad Wisłokiem.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama