Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Nowy basen przy ul. Matuszczaka będzie gotowy we wrześniu

Dodano: 01.06.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Budowa basenu przy ul. Matuszczaka to jedna z największych inwestycji, które trwają obecnie w Rzeszowie. Inwestycja o wartości blisko 26 mln zł jest już w zaawansowanej fazie.

Trwają roboty wykończeniowe przy zadaszeniu hali basenowej. Prowadzone są także  zaawansowane prace przy instalacjach. Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem tynków i wylewek. W czerwcu montowane będą elementy technologii basenowych, m.in. filtry, system zraszania, pompy, dmuchawy a także instalacja fotowoltaiczna.

Na zewnątrz budynku trwa m.in. układaniu kostki na chodnikach oraz budowa miejsc postojowych (będzie ich 50) i ścieżki pieszo-rowerowej.

Obiekt przy ul. Matuszczaka będzie spełniał zasady FINA obowiązujące podczas zawodów w skokach do wody, co umożliwi treningi Kadry Narodowej w skokach indywidualnych i synchronicznych.

Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Niecka będzie wyposażona w elementy zapewniające bezpieczeństwo podczas nauki skakania: system spieniania wody oraz zraszania lustra wody a także system lonż umożliwiający wykonywanie ewolucji przy asekuracji. Będzie tam możliwa także nauka nurkowania, pływania synchronicznego oraz gra w piłkę wodną.
Reklama
Przy niecce będzie się znajdować profesjonalna sala gimnastyczna z siłownią do „suchych” treningów,  wyposażona w suchy basen, komplet trampolin, batuty i system video-odtwarzania - wszystko zgodnie z wymaganiami FINA oraz siłownie do treningu kardio.

Obiekt będzie posiadał profesjonalne zaplecze szatniowe, saunę, trybunę, strefę dla prasy z salą konferencyjną i pomieszczenia dla ratowników.

Basen, na którym będzie sześć torów pływackich, będzie oczywiście także służył do rekreacji mieszkańcom Rzeszowa.

Nowy basen ma być gotowy we wrześniu br.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Reklama