Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / PUW
fot. Archiwum RESinet.pl / PUW

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

W uroczystości otwarcia oddziału udział wzięli m.in.: Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki, Grzegorz Wrona, zastępca prezydenta Rzeszowa, prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, ks. prof. Janusz Miąso, dziekan Wydziału Pedagogiki i Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA, dr n. med. Bogdan Rydzak, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu MSWiA, dr Urszula Rodzoń-Wańczura, dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu MSWiA.

Oddział Urazowo-Ortopedyczny mieście się na trzecim piętrze nowego budynku szpitala. Znajduje się na nim 18 łóżek. - Na pacjentów czekają nowoczesne, 2-3 osobowe sale chorych z własnymi węzłami sanitarnymi – czytamy w komunikacie SP ZOZ MSWiA.

Oddział dysponuje dwiema salami zabiegowymi wyposażonymi w kolumnę artroskopową oraz niskoemisyjne aparaty RTG wykorzystywane do śródoperacyjnej diagnostyki rentgenowskiej.

Reklama

W skład zespołu oddziału wchodzi dziewięciu specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz wykwalifikowany personel: pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie i sekretarki medyczne. Kierownikiem oddziału został doświadczony specjalista ortopedii i traumatologii dr n. med. Bogusław Rydzak.

Nowy oddział jest ważnym zabezpieczeniem dla pacjentów SOR’u zaopatrując operacyjnie w trybie pilnym urazy narządu ruchu w zakresie kończyn i złamania kręgosłupa. Na oddziale wykonywane są również zabiegi planowe, przede wszystkim rekonstrukcje uszkodzonych struktur narządu ruchu oraz korekty pourazowych deformacji kości i stawów. Zespół oddziału kładzie szczególny nacisk na rozwój małoinwazyjnych technik artroskopowych z uwzględnieniem małych stawów nadgarstka, ręki i stopy.

W planach rozwoju oddziału jest m.in. rozpoczęcie wykonywania małoinwazyjnych procedur w zakresie kręgosłupa tj. endoskopii oraz termolezji oraz uruchomienie poradni chirurgii kręgosłupa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Reklama