RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.
– Uruchomienie nowych miejsc umożliwiających parking długoterminowy to nasza odpowiedź na coraz większy ruch pasażerski na naszym lotnisku. W tym roku w okresie od połowy czerwca do połowy września obsłużyliśmy ponad 400 czarterów, czyli przeszło dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Wydłużył się również okres, w którym touroperatorzy oferują wakacyjne pakiety z wylotem z Rzeszowa, dlatego inwestycja zwiększająca przestrzeń parkingową stała jednym z naszych priorytetów – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Po rozbudowie cały przylotniskowy parking liczy ponad 1300 miejsc (w tym 53 dla niepełnosprawnych), z czego 750 na strefie długoterminowej, która zostanie wyposażona w elektroniczny system rezerwacyjny. Ceny za postój pozostały bez zmian.
Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych spółki lotniskowej, Jej wartość to 10 mln zł. Budowę zrealizowała firma Elektromontaż Rzeszów S.A., zaś system parkingowy obsługuje APCOA Parking Polska.
RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.
RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.
RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.
RZESZÓW. W sobotę 23 października w KSW nr 1 w Rzeszowie wszystkie chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi w ramach tzw. różowego października.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz