Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Starszy sierżant Jakub Burghardt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobył „nóż komandosa”. To nagroda dla zwycięzcy XXIII Biegu o nóż komandosa im. gen.broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody w Lublińcu mają rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie.

W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. W sumie 68 drużyn

Wytyczona w lublinieckich lasach trasa po raz pierwszy w historii została wydłużona dla kobiet i podobnie jak dla mężczyzn miała dystans 10 km. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami. Główna trudność tego biegu polega na tym, że pokonywany jest w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach Mistrzostw, bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze wchodzący w skład reprezentacji polskiej Policji, którzy wygrali obydwie klasyfikacje indywidualne, a także klasyfikację drużynową kobiet. W kategorii mężczyzn najlepszy był zawodnik reprezentacji polskiej Policji st. sierż. Jakub Burghard, który zdobył tytuł Mistrza Polski.
Reklama
St. sierż. Jakub Burghardt w Policji pracuje od 2013 roku. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jakub to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Od  zawsze pasjonował się sportem, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, gdzie wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Reklama