Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Obchody XXIV Dnia Papieskiego w Rzeszowie [PROGRAM]

Dodano: 01.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbędą się pod hasłem "Ewangelia starości i cierpienia". Rozpoczną się 6 października. Zwieńczeniem obchodów będzie piknik rodzinny "Wioska Papieski", który zaplanowano na niedzielę, 13 października przy kościele Chrystusa Króla na ul. ks. Jałowego 37. Wydarzenie organizuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

- Obchody XXIV Dnia Papieskiego koncentrują się na refleksji nad znaczeniem starości i cierpienia w życiu chrześcijańskim, zgodnie z nauką św. Jana Pawła II, który zawsze przypominał o wartości każdego etapu ludzkiego życia – informuje Karolina Jaworska, rzecznik prasowy FDNT Rzeszów.
Oprócz upamiętnienia papieża Polaka, celem obchodów jest również wspieranie młodzieży z mniej zamożnych rodzin, poprzez zbiórkę środków na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi.

Program obchodów:

Reklama

6 października (niedziela) – Rozpoczęcie obchodów Listem Konferencji Episkopatu Polski, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach. O godzinie 15:00 rozpocznie się Różaniec ulicami Rzeszowa, który wyruszy spod Krzyża Ofiar Komunizmu, a zakończy się Mszą Świętą o godzinie 16:30 w Bazylice oo. Bernardynów.

8 października (wtorek) – Pielgrzymowanie „Rzeszowskim Szlakiem Świętych” z Janem Pawłem II, dedykowane dla szkół, w godzinach od 9:00 do 13:00. Stacje pielgrzymki obejmują m.in. Farę, Bazylikę oo. Bernardynów, Katedrę oraz inne ważne miejsca związane z postaciami świętych.

12 października (sobota) – Pielgrzymowanie dla wszystkich chętnych, od 10:00 do 16:00. Na trasie znajdą się kościoły oraz inne miejsca związane z Janem Pawłem II i osobami, które beatyfikował, m.in. Katedra, kościół św. Krzyża i kościół pw. Jana Pawła II w Wilkowyi.

13 października (niedziela) – Kościelna zbiórka papieska do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W Rzeszowie, w dniach 12-13 października, odbędzie się również Zbiórka Publiczna na ulicach miasta. Dodatkowo, w godzinach od 11:00 do 15:30 organizatorzy zapraszają do Wioski Papieskiej, zorganizowanej przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie (ul. ks. Jałowego). Wioska Papieska to miejsce pełne atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz wolontariusze, którzy zaangażują się w organizację i prowadzenie zbiórek publicznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest koncepcja rozbudowy zielonej Arkadii na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już opracowaną koncepcję zagospodarowania kolejnej przestrzeni na terenach rekreacyjnych Arkadia.

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy salon motocyklowy znanej chińskiej marki

RZESZÓW. Game Over Cycles wprowadzona do Rzeszowa nową markę motocyklową. Przy ulicy Ludwika Chmury powstaje autoryzowany salon oraz serwis Benda – chińskiego producenta, który działa już w 85 krajach świata.

Rzeszów

Od 2 marca zmiany w centrum Rzeszowa - ograniczenia dla samochodów

RZESZÓW. Od 2 marca 2026 r. w rzeszowskim śródmieściu zaczną obowiązywać nowe ograniczenia dla samochodów. Zmiany obejmą fragment ul. Zamkowej, odcinek al. Lubomirskich i Pod Kasztanami oraz plac Farny. - Dzięki nim...

Rzeszów

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

Reklama