Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

Dodano: 23.01.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z 33. Finału WOŚP w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Zdjęcie z 33. Finału WOŚP w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Objazdowy Finał WOŚP Sztabu #4114 to inicjatywa, która w nietypowej formie wspiera zbiórkę na rzecz 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy rajdu odwiedzą zaprzyjaźnione sztaby i lokalne społeczności. W każdej z miejscowości zaplanowano krótkie postoje, podczas których mieszkańcy będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojazdy oraz wesprzeć zbiórkę.

Jednym z kluczowych punktów trasy będzie Rzeszów, gdzie kolumna zabytkowych i klasycznych samochodów wjedzie bezpośrednio na Rynek. To właśnie tam mieszkańcy stolicy Podkarpacia będą mogli z bliska obejrzeć m.in. kultowe Fiaty 126p, przygotowane przez grupę 126P – Team Manasterz, a także inne klasyczne modele biorące udział w rajdzie.

Reklama

Trasa Objazdowego Finału WOŚP rozpocznie się w Tyczynie. Plan:

11:00 – zbiórka w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31, Tyczyn (hala przy dawnym gimnazjum).
11:30 – wyjazd z Tyczyna
12:00 – wjazd na rynek w Rzeszowie
14:00 – wyjazd do Kolbuszowej
14:45 - 15:00 – Meta w Kolbuszowej na finale WOŚP Sztabu #108 - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej - ul. Jana Pawła II 8

Organizatorzy zapraszają zarówno sympatyków motoryzacji, jak i wszystkich, którzy chcą wesprzeć WOŚP.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Reklama