Reklama

Aktualności Rzeszów

Odwołano skarbnika miasta Rzeszowa. "Odchodzi człowiek, który budował miasto Rzeszów" - Tadeusz Ferenc

Dodano: 09.07.2019

Odwołano skarbnika miasta Rzeszowa. "Odchodzi człowiek, który budował miasto Rzeszów" - Tadeusz Ferenc - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Po 28 latach pracy na zasłużoną emeryturę przechodzi skarbnik Rzeszowa, Janina Filipek. Podczas pożegnania był czas na podziękowania, podsumowania i prezenty. W ciągu najbliższych tygodni Janina Filipek zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa.

Słowa, jakimi prezentacje uchwały mówiącej o odwołaniu z funkcji skarbnika rozpoczął Marcin Stopa (sekretarz miasta Rzeszowa), świadczą o atmosferze panującej na sali sesyjnej w związku z zaistniałą sytuacją: "Nikt z nas nie chciał tej uchwały prezentować. Ja po prostu wylosowałem najkrótszą zapałkę".

Chwilę poźniej na mównice wyszła Janina Filipek, która w swoim przemówieniu przywołała ponownie najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w trakcie jej 28-letniej pracy w Ratuszu: "Z głębi serca wspominam ten czas, kiedy w 1991 roku wysoka rada powołała mnie na stanowisko. Chciałabym podziękować za pomoc i błogosławieństwo" - mówiła Janina Filipek.

"Odchodzi człowiek, który budował miasto Rzeszów. Dziękuje ci za wszystko. Chylę czoła przed tobą, przechodzisz do historii" - stwierdził prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Po wystąpieniu prezydenta przyszedł czas na głos pozostałych radnych. Swoje podziękowania wygłosili również radni: Andrzej Dec, Marcin Fijołek, Konrad Fijołek i Jolanta Kaźmierczak. Na sali sesyjnej pojawił się także Mieczysław Janowski, były prezydent Rzeszowa, który także w ciepłych słowach wypowiadał się o wcześniejszych doświadczeniach w pracy z Janiną Filipek.REKLAMA

Na sam koniec na mównice ponownie wyszedł Konrad Fijołek, tym razem z informacją o działaniach podjętych przez pozostałych radnych, a wiążącycm się z nadaniem Janine Filipek tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa, które oficjalnie zostanie ogłoszone w najblizszym czasie.

Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Wydziały Ekonomicznego. Nowy skarbnik od 1989 r. do 1996 r. był zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W późniejszych latach pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Rzeszowie w Wydziale Zwalczania Przestępczości Karuzelowych oraz w Wydziale Kontroli Podatkowej Spółek Kapitałowych.

Od lipca 2016 roku do 13 stycznia 2019 roku był zatrudniony w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych na stanowisku dyrektora ds. ekonomicznych. Na stanowisku głównego specjalisty ds. księgowości budżetu miasta w Rzeszowie pracował od 14 stycznia 2019 roku. Oficjalnie, stanowisko skarbnika obejmie 1 sierpnia br.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”? - Aktualności Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020. ...

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO] - Aktualności Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. ...

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem - Aktualności Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestęp...

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego - Aktualności Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. ...

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU - Aktualności Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem