Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa

Dodano: 22.04.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Prezydentem Rzeszowa na kolejną, tym razem pełną kadencję został Konrad Fijołek.
 
W drugiej turze wyborów samorządowych, o fotel prezydenta Rzeszowa ubiegali się: Konrad Fijołek, 47 l. (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa) oraz Waldemar Szumny 55 l. (KW Prawo i Sprawiedliwość).
 
Zgodnie z oficjalnymi wynikami opublikowanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, prezydentem Rzeszowa na pięcioletnią kadencję został Konrad Fijołek zdobywając 54,9 % głosów. Jego kontrkandydat, Waldemar Szumny ostatecznie uzyskał wynik 45,1 % poparcia.
 
„Dziękuję Wam za każdy oddany głos. Jestem wdzięczny za zaufanie, którym mnie obdarzyliście i obiecuję, że nie zawiodę. A teraz zabieram się do dalszej pracy na rzecz naszego Rzeszowa” – napisał dziś rano w mediach społecznościowych Konrad Fijołek.
 
Reklama
Waldemar Szumny pogratulował prezydentowi Rzeszowa, i podkreśli, że niezależnie od wyniku, nadal będzie pracował dla Rzeszowa i dla dobra jego mieszkańców.
 
Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że ostateczna frekwencja w Rzeszowie wyniosła 45,66%. W pierwszej turze było to 51,13%. Uprawnionych do głosowania było 148 170 osób. Wydano 67 653 karty.
 
Najwyższą frekwencję odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 82 mieszczącej się w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości przy ul. Miłocińskiej 75 – 56,9%.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama