Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa odnowiony [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.03.2023 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zakończyły się prace przy rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego w centrum Rzeszowa. Obiekt jest już otwarty.

Umowę na rewitalizację Ogródu Jordanowskiego znajdującego się w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej podpisano w lipcu ubiegłego roku. Prace – w oparciu o projekt Zarządu Zieleni Miejskiej – realizowała firma Arko z Dzikowca.

W ogrodzie zmodernizowano plac zabaw, na którym pojawiły się nowe atrakcje. Wśród nich są np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. Ustawione zostały także parklety. W ogródku posadzone zostały także nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe.

W tym roku tworzenie nowych miejsc rekreacyjnych i ogrodów kieszonkowych będzie kontynuowane. Tego typu inwestycje będą realizowane m.in. na os. Króla Augusta (ul. Sportowa), na os. Miłocin Św. Huberta (rejon ul. Myśliwskiej), na os. Baranówka (ul. Starzyńskiego).

Poniżej kilka zdjęć odnowionego Ogrodu Jordanowskiego. Więcej znajdziecie w naszej Galerii Zdjęć

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Rzeszów

Ul. Jagiellońska częściowo zamknięta dla samochodów

RZESZÓW. Od najbliższego piątku ul. Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego.

Rzeszów

W przestrzeni Rzeszowa powstaje Układ Słoneczny. Na Rynku jest już Słońce

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa montaż elementów nowej, „kosmicznej” atrakcji.

Reklama