Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

Dodano:

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował projekt rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji już trwa. Rewitalizacja obejmie, m.in, znajdujący się tam plac zabaw.  Pojawią się nowe atrakcje dla najmłodszych, takie jak np. wieża w kształcie piramidy z dwiema zjeżdżalniami, tyrolka, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. W ogródku posadzone zostaną nowe roślinnych m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe. Częścią tego zadania będzie także ustawienie parkletów. W ogródku pojawi się także biblioteczka plenerowa.
Reklama
Prace rozpoczną się wiosną. Inwestycja ma być gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego to kolejne zielone zadanie, które będzie realizowane w tym roku w Rzeszowie. Trwa już przetarg na stworzenie ogrodu kieszonkowego przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno. Kolejne ogrody powstaną m.in. przy al. Sikorskiego i w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Rzeszów

Skoczkowie do wody ze Stali Rzeszów wywalczyli 22 medale

RZESZÓW. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Stali Rzeszów zdominowali zawody w Poznaniu.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

RZESZÓW. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. 

Rzeszów

W filiach RDK odbędą się bezpłatne maratony fitness

RZESZÓW. Organizowany z okazji Dnia Kobiet Maraton Fitness jest czterogodzinnym ciągiem treningów.

Rzeszów

Od 5 marca jeden z przystanków na ul. Marszałkowskiej będzie przeniesiony

RZESZÓW. W związku z przebudową zatoki autobusowej, jeden z przystanków znajdujących się na ulicy Marszałkowskiej zostanie przeniesiony.

Rzeszów

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

RZESZÓW. Rzeszowska edycja Monopoly będzie gotowa na jesień.

Reklama