Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

Dodano: 28.10.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci rozpoczęli dziś działania w związku z dniem Wszystkich Świętych. Do środy (2.11)  na drogach regionu służbę pełnić będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. 1 listopada w rejonie dwóch największych cmentarzy w Rzeszowie nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Od piątku 28 października do środy 2 listopada, na drogach pojawi więcej funkcjonariuszy. Głównym celem ich działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach wystąpienia znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki będą ręcznie sterowali ruchem.

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

1 listopada 2022 roku od godz. 6:00 do godz. 22:00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy Wilkowyja i Pobitno. W przypadku dużego natężenia ruchu, czas wprowadzenia zmian może ulec zmianie.

Cmentarz przy ul. Cienistej

W dniu Wszystkich Świętych zmianie ulegnie ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzu zostaną wyznaczone strefy do parkowania.

Do parkingu przed cmentarzem samochody osobowe będą mogły dojechać ul. Bałtycką i Morgową - ruch będzie odbywał się jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd możliwy będzie ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo - zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej (nie obowiązuje dla autobusów MPK i taksówek). Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ul. Polnej możliwy będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na czas zmiany organizacji ruchu na ul. Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.
Reklama
Cmentarz przy ul. Lwowskiej

Ulica Lwowska stanowi nie tylko drogę dojazdu do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim jest to odcinek drogi krajowej nr 94. Stąd też przewiduje się na niej największe nasilenie ruchu. Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu będzie uzależnione od bieżących potrzeb. W przypadku dużego natężenia ruchu, ograniczenia mogą być wdrożone nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w dni poprzedzające święto i przedłużone do środy na Dzień Zaduszny.

Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

Pozostałe cmentarze

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie będzie zmian w organizacji ruchu. Samochody będzie można zostawiać na parkingach przycmentarnych.

Apel Policji

Policjanci apelują, aby przez cały nadchodzący weekend kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, zwracając uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów. Należy również pamiętać, że w przypadku kierowania ruchem przez funkcjonariuszy, kierujący w pierwszej kolejności muszą stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Przez kilka najbliższych dni wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność oraz wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu.

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut. Więcej szczegółów na temat kursowania miejskich autobusów w okresie 31.10 – 1.11 znajdziecie TUTAJ.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama