Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Otwarto łącznik drogi ekspresowej S-19 w powiecie rzeszowskim

Dodano: 17.08.2023 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. W środę, 16 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie łącznika drogi ekspresowej S-19 od węzła Rzeszów-Południe do drogi krajowej nr 19 w Boguchwale. Inwestycję zrealizował Powiat Rzeszowski.

Dzięki inwestycji doprowadzono do połączenia drogi S-19 z powiatowymi i gminnymi drogami biegnącymi w kierunku Nosówki, Racławówki, Boguchwały i Niechobrza.  Droga łączy węzeł drogi ekspresowej S-19 Rzeszów – Południe z drogą powiatową nr 1408R w Niechobrzu.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm: PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna w Kraśniku – Lider konsorcjum oraz PBI WMB Sp. z o.o. w Sandomierzu – Partner. Wartość projektu wyniosła ponad 29 mln zł, z czego ponad 14 mln to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Powiatu Rzeszowskiego, Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz gminy Boguchwały. 

Zakres robót obejmował m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań zwykłych na skrzyżowania typu rondo oraz budowę jednego nowego ronda, budowę i rozbudowę już istniejących odcinków dróg wraz ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami oraz budowę nowego mostu na rzece Lubcza. Wykonano nawierzchnię asfaltową o łącznej długości ok. 2 km.
 
Źródło: PUW, Powiat Rzeszowski
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW. ZTM uruchomi dziesięć specjalnych linii autobusowych. Większość połączeń będzie odbywać się co 20 minut.

Reklama