Rzeszów - Środa, 11.03.2026
Reklama

Park miejski na osiedlu F. Kotuli będzie rozbudowany

Dodano: 08.01.2026 r. / Redakcja

Park miejski na osiedlu F. Kotuli w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Park miejski na osiedlu F. Kotuli w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W parku pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny pojawi się dodatkowy element. Inwestycja warta 399 tys. zł będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozbudowa parku obejmie wykonanie alei z betonu architektonicznego, która połączy ul. Czudecką z parkingiem za SP nr 18 od strony ul. Bydgoskiej. Długość ale wyniesie 200 metrów, a szerokość 3,5 metra. Od strony ul. Czudeckiej powstanie zejście/schody.

W ramach tego zadania, założone zostaną także trawniki oraz stworzone elementy retencjonujące wodę, takie jak np. ogrody deszczowe.

Wykonawcą tej inwestycji będzie wyłoniona w przetargu firma Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki, Szymon Szlosek Spółka Jawna, z która miasto podpisało już umowę.

Zadanie będzie realizowane w formule zaprojektuj i zbuduj. Oznacza to, że wykonawca najpierw zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej, a następnie realizacją robót budowlanych.

Aleja ma być gotowa w drugiej połowie tego roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. W 2019 roku licznik mandatów zatrzymał się na czterech przypadkach.

Rzeszów

Znamy wykonawców zainteresowanych remontem kładki nad al. J. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na remont kładki zarezerwował w budżecie miasta 128 tys. zł.

Rzeszów

Powstała pierwsza Rada Uniwersytetu Rzeszowskiego. W jej skład wchodzi siedmiu członków

RZESZÓW. Przewodniczącym Rady Uczelni I kadencji został Wit Karol Wojtowicz.

Rzeszów

Przy ul. Warszawskiej powstaną ekrany dźwiękochłonne? Ratusz: nie ma jeszcze decyzji

RZESZÓW. O podjęcie inwestycji zwrócił się radny PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

21 kilogramów narkotyków i 12 podejrzanych w rękach CBŚP z Rzeszowa

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Reklama