Rzeszów - Wtorek, 02.06.2026
Reklama

Park miejski na osiedlu F. Kotuli będzie rozbudowany

Dodano: 08.01.2026 r. / Redakcja

Park miejski na osiedlu F. Kotuli w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Park miejski na osiedlu F. Kotuli w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W parku pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny pojawi się dodatkowy element. Inwestycja warta 399 tys. zł będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozbudowa parku obejmie wykonanie alei z betonu architektonicznego, która połączy ul. Czudecką z parkingiem za SP nr 18 od strony ul. Bydgoskiej. Długość ale wyniesie 200 metrów, a szerokość 3,5 metra. Od strony ul. Czudeckiej powstanie zejście/schody.

W ramach tego zadania, założone zostaną także trawniki oraz stworzone elementy retencjonujące wodę, takie jak np. ogrody deszczowe.

Wykonawcą tej inwestycji będzie wyłoniona w przetargu firma Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki, Szymon Szlosek Spółka Jawna, z która miasto podpisało już umowę.

Zadanie będzie realizowane w formule zaprojektuj i zbuduj. Oznacza to, że wykonawca najpierw zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej, a następnie realizacją robót budowlanych.

Aleja ma być gotowa w drugiej połowie tego roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zamówił przesyłkę z marihuaną na adres jednego ze sklepów w Śródmieściu

RZESZÓW. Wstępne badanie wykazało, że jest to niemal 100 gramów marihuany.

Rzeszów

12 mln zł dla Politechniki Rzeszowskiej. Projekt zakłada m.in. rozwój technologii dla potrzeb lotnictwa

RZESZÓW. Projekt będzie realizowany z programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”.

Rzeszów

Rzeszów w czołówce rankingu przeprowadzonego w 21 największych miastach Polski

RZESZÓW. Miasto zostało również najwyżej ocenione pod względem jakości edukacji.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po porażce z Indykpolem AZS Olsztyn znacznie oddala się od fazy play-off

RZESZÓW. W meczu 22. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii Rzeszów zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Rzeszów

Ratusz wstrzymał premierę spektaklu w Teatrze Maska. Powód: może obrażać uczucia katolików i żydów

RZESZÓW. „Dochodziły do nas sygnały, że spektakl jest za bardzo kontrowersyjny" - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

O krok od tragedii na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Reklama