Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Pierwszy krok rozbudowy ul. Warszawskiej wykonany. Miasto ogłasza przetarg na projekt

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi powiatowej na przedłużeniu ul. Warszawskiej. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

W związku z przyłączeniem do Rzeszowa Miłocina, ratusz zdecydował się na przedłużenie ul. Warszawskiej od starej do nowej granicy miasta. Dzisiaj ruszył przetarg na projekt obejmujący sześć zadań.

Projekt ma obejmować:
 
  • rozbudowę ul. Warszawskiej na odcinku przyłączonym do Rzeszowa wraz z odcinkami niezbędnymi do przedłużenia istniejącego przekroju dwujezdniowego,
  • przebudowę/rozbudowę jednopoziomowych skrzyżowań ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską i ul. Łowiecką wraz z przebudową/rozbudową wlotów ulic,
  • budowę chodnika przy ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Miłocińskiej do projektowanej rozbudowy ul. Warszawskiej, po stronie terenu kolejowego,
  • rozbudowę ul. Myśliwskiej i ul. Łowieckiej w zakresie niezbędnym do przebudowy/rozbudowy skrzyżowań z ul. Warszawską,
  • budowę akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu projektowanej ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską,
  • budowę drogowych obiektów inżynieryjnych wraz z budową/przebudową oświetlenia, odwodnienia drogi i terenu przyległego.

Łączna długość dróg do przebudowy wynosi ok. 1200 metrów. W tej liczbie zawiera się rozbudowa ul. Warszawskiej – ok. 950 m., ul. Myśliwskiej – ok. 150m. oraz ul. Łowieckiej – ok. 100 m.
Reklama

Ulica docelowo ma posiadać po dwa pasy ruchu na całym odcinku, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz pas zieleni pomiędzy przeciwnymi pasami ruchu. Powstaną też zatoki autobusowe oraz nowe przystanki autobusowe.

Projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku. Na ten cel miasto zarezerwowało 309 073.17 zł brutto. Otwarcie ofert odbędzie się 18 marca 2019 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozbudowa powinna ruszyć początkiem przyszłego roku.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama