Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Wczoraj po północy, policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy, na ul. Lewakowskiego, zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 24-letniego mieszkańca Rzeszowa okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego niemal 2,5 promila. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Został przekazany pod opiekę rodzinie.

Tego samego dnia, o godz. 19:00 dyżurny rzeszowskiej komendy dostał zawiadomienie o obywatelskim ujęciu kierowcy seata, który jechał całą szerokością jezdni od Placu Wolności do ul. Cieplińskiego. Kierowca został zatrzymany przez świadków, którzy następnie zawiadomili policję. Jak się okazało, był to 43-letni mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, o którego badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyzna została przekazany rodzinie.

Obydwu mężczyznom grozi teraz odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Reklama