Rzeszów - Niedziela, 26.07.2026
Reklama

Podkarpacki Bazarek wraca po zimowej przerwie

Dodano: 04.03.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Świeże produkty prosto od lokalnych producentów – po zimowej przerwie do Parku Papieskiego wraca Podkarpacki Bazarek. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 7 marca.

Podkarpacki Bazarek to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń. Jego organizatorami są Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

Na bazarku swoje stoiska wystawia zwykle blisko 100 producentów i twórców z całego regionu. W jednym miejscu można kupić różnorodne produkty – od tradycyjnej żywności, przez wyroby pszczelarskie i sadzonki roślin, po unikalne rękodzieło tworzone przez lokalnych artystów. Nie zabraknie także nasion, krzewów i drzew do wiosennego ogrodu.

Na stoiskach dostępne będą m.in. regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, domowe ciasta oraz ekologiczne przetwory.

Najbliższy Podkarpacki Bazarek odbędzie się w sobotę, 7 marca w Parku Papieskim (parking od al. Armii Krajowej). Zakupy będzie można robić w godzinach 8.00–14.00.

Kolejne tegoroczne edycje zaplanowano na: 11 kwietnia, 9 maja, 13 czerwca, 19 września, 24 października, 21 listopada oraz 5 grudnia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Kolejna zmiana rozkładów jazdy

RZESZÓW. Wszystkie kursy autobusów miejskich będą jeździć zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiany wejdą w życie od 23 marca.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Reklama