Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

Dodano:

fot. S.T. Architekci
fot. S.T. Architekci
RZESZÓW. Podpisano umowę na przebudowę wschodniego skrzydła głównego gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

28 sierpnia 2020 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR oraz pan Rafał Dziedzic, prezes zarządu firmy BAUDZIEDZIC sp. z o. o. podpisali umowę na przebudowę budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. T. Rejtana 16c.

Podpisanie umowy, fot. Michał Święcicki/UR

Rozbudowa dotyczy części „B” budynku A1 . W ramach inwestycji powstanie dodatkowa kondygnacja, klatka schodowa oraz winda z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Ponad wejściem głównym dobudowana zostanie sala senatu, która docelowo pomieści ok. 100 osób. Istniejące pomieszczenia zostaną zmodernizowane, a elewacja budynku poddana zostanie rewitalizacji.  

Jednym z kluczowych elementów inwestycji będzie powiększenie dużej auli. Po przebudowie zyska ona 332 miejsca siedzące w 19 rzędach z obustronnymi przejściami. Zmodernizowana zostanie także mała aula, w której znajdą się indywidualne siedziska rozmieszczone w 13 rzędach o obustronnym dostępie (łącznie 163 miejsca). W obydwu salach poprawiona zostanie akustyka. Między obiema aulami powstanie dodatkowe wejście z własnym holem.
Reklama
„Przebudowa ma za zadanie podniesienie standardów funkcjonowania Kolegium Nauk Humanistycznych, a także rektoratu oraz senatu uczelni. Podstawowym aspektem ekonomicznym jest wykorzystanie istniejącego obiektu na działce należącej do Uniwersytetu Rzeszowskiego poprzez jego rozbudowę. Centralna część uczelni pozostanie w tym samym miejscu. Jedynie jej funkcja będzie bardziej rozbudowana, nowoczesna i przyjazna użytkownikom, również osobom niepełnosprawnym. W obiekcie zostaną wykorzystane nowoczesne technologie i instalacje których zadaniem jest ograniczenie kosztów użytkowania.” – informuje Dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prace rozpoczną się już 7 września i potrwają około 1,5 roku. Całościowy koszt inwestycji wynosi blisko 16, 5 mln. zł. Środki na przebudowę pochodzą z tzw. obligacji, tj. dodatkowej dotacji przyznanej przez MNiSW. Projekt rozbudowy stworzyła pracownia S.T. Architekci z Rzeszowa, a głównym projektantem był arch. Maciej Trybus.

Na czas trwania prac, Biuro Rektora będzie funkcjonowało w bud. D2 – tzw. Dworek – w kampusie UR na Zalesiu.

fot. S.T. Architekci
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Reklama