Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

Dodano: 04.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Kilkaset sztuk podrobionej biżuterii, oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi, zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Zakwestionowane wyroby jubilerskie sprzedawane były w kilku sklepach w galeriach handlowych w Rzeszowie. Fakt podrobienia swoich wyrobów potwierdził przedstawiciel pokrzywdzonej firmy.

Informację o wprowadzaniu do obrotu podrobionej biżuterii uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Procederem zajmowała się jedna z rzeszowskich firm. Podrobione wyroby sprzedawane były w sklepach w galeriach handlowych na terenie Rzeszowa oraz za pośrednictwem internetu.

Wyroby jubilerskie były podrobione i oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi pewnej firmy. Wyjaśniający sprawę policjanci skontaktowali się z pokrzywdzoną firmą. Jej przedstawiciel potwierdził podejrzenia policjantów, złożył również wniosek o ściganie karne sprawców.
Reklama
W ubiegły wtorek policjanci przeszukali punkty handlowe, gdzie prowadzona była sprzedaż oraz siedzibę podejrzewanej firmy. Zabezpieczyli 350 podrobionych naszyjników, bransoletek i kolczyków. Zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny służący do sprzedaży wysyłkowej poprzez internet oraz dokumentację dotyczącą procederu. Zabezpieczone wyroby były rażąco niskiej jakości i sprzedawane po zaniżonej cenie. Wartość strat na szkodę pokrzywdzonej firmy oszacowano na ponad 61 tys. złotych.

Funkcjonariusze wszczęli postępowanie przygotowawcze w związku z wprowadzaniem do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Reklama