Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

Dodano: 31.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. Zgodnie z założeniami akcji, od ostatniego piątku września, funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze pod katem wykroczeń i błędów przekładających się na płynność jazdy i powiększanie korków obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie, Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia. 68 z nich to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kolejne to nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej - 12 wykroczeń i nie stosowanie się do znaków i wykonywanie manewrów z niewłaściwych pasów ruchu – 11 wykroczeń. Policjanci zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. Korygując je interweniowali kilkaset razy.
Reklama
Najczęściej popełnianymi błędami było niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku oraz pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Reklama