Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

„Pokaż serce – Oddaj krew”. Już za kilka dni startuje Wampiriada

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Pierwsza z trzech zbiórek odbędzie się w kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego na al. Rejtana. W trakcie „Wampiriady” odbędą się także konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku. Ponadto dla darczyńców przygotowano upominki.

Na miejsce akcji przyjeżdża mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oraz wszyscy chętni po rejestracji oddają 450 ml krwi. Po zabiegu dawcy otrzymują 9 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji.

Wampiriada w przeciągu ostatnich lat systematycznie się rozwija i cieszy się uznaniem. Odpowiada ona na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie poprzez transfuzję ratuje ludzkie życie. Oprócz samej zbiórki skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi oraz budowania pożądanej postawy obywatelskiej.

Będzie to 8. edycja w Rzeszowie. Podczas siedmiu akcji, zarejestrowano ponad 900 osób, a w trakcie poprzedniej trzydniowej blisko 200 osób. Wampiriada jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.
Reklama
Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - to największa Polska organizacja studencka, która działa już od ponad 30 lat. Zrzesza ponad 1000 aktywnych członków w całym kraju, realizujących szereg inicjatyw społecznych zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnokrajowym.

W trakcie trwania akcji, dla osób, które oddadzą krew poza standardowymi czekoladami i zwolnieniem przygotowane zostaną upominki ufundowane przez partnerów akcji takie jak np. koszulki z logiem naszej akcji, vouchery, bony zniżkowe oraz inne ciekawe gadżety.

Warto nadmienić, że przez trzy dni, w których trwać będzie akcja, odbędą się również bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Program akcji:
 
  • 08.05. 2019 (08.00 - 13.00) – al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego, parking między budynkami A0 i A1;
  • 28.05.2019 (08.00 - 13.00) – ul. Ćwieklińskiej 2, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu, budynek D1;
  • 05.06.2019 (08.00 - 13.00) - Kino Helios, Al. Powstańców Warszawy 14, obok kampusu PRz.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Mieszkańcy zgłosili 150 projektów

RZESZÓW. 130 pomysłów zostało formalnie zaakceptowanych. Głosowanie rozpocznie się 5 września.

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Reklama