Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

Dodano:

Mapa: UM Rzeszowa
Mapa: UM Rzeszowa
RZESZÓW. Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej będzie miało ok. 6,5 km długości. Częścią tego zadania będzie budowa ponad 300 metrowego wiaduktu. Pierwszym krokiem jest opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego tej inwestycji.

Przetarg na wybór firmy, która podejmie się tego zadania został już ogłoszony. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany. Na przygotowanie dokumentu będzie miał osiem miesięcy od daty podpisania umowy. Jako, że przyszła droga będzie przebiegać zarówno po terenie Rzeszowa jak też i poza jego granicami Program Funkcjonalno-Użytkowy zostanie sfinansowany z pieniędzy z budżetu miasta i z budżetu województwa podkarpackiego.

Czym jest PFU? Jest to dokument, który w sposób szczegółowy opisuje przyszłą inwestycję wraz z jej kosztami. Program będzie podstawą do realizacji inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Przyszłe połączenie drogowe ulic Warszawskiej i Krakowskiej ma mieć ok. 6,5 km długości i po dwa pasy w każdym z kierunków. Jego częścią ma być wiadukt drogowy nad ulicą Warszawską oraz linią kolejową nr 71 Ocice – Rzeszów i linią kolejową nr 91 Kraków – Medyka. Długość przyszłej drogi na terenie Rzeszowa to ok. 5,4 km a na terenie gminy Świlcza 1,1 km. Częścią przyszłej inwestycji będzie budowa chodników, ścieżek rowerowych, skrzyżowań, zatok autobusowych, oświetlenia, odwodnienia.
Reklama
Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.

- Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej będzie ważnym elementem układu komunikacyjnego miasta. Będzie to trzeci i ostatni element trasy północnej miasta. Ponadto dzięki tej drodze lepiej skomunikowana zostanie strefa przemysłowa Dworzysko – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odsłonięto mural upamiętniający rodzinę Ulmów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Malowidło powstało na ścianie kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 6. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Rzeszów

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Całość miejskiej części Rzeszowskigo Centrum Komunikacyjnego będzie gotowa 28 listopada.

Rzeszów

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

Rzeszów

PCN "Łukasiewicz" nagrodzone w konkursie “Budowa Roku 2022”

RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie otrzymał nagrodę I stopnia w XXXIII edycji Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Rok 2022”. Organizowany od 33 lat konkurs, promuje najciekawsze w danym...

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Reklama