Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

Dodano:

Mapa: UM Rzeszowa
Mapa: UM Rzeszowa
RZESZÓW. Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej będzie miało ok. 6,5 km długości. Częścią tego zadania będzie budowa ponad 300 metrowego wiaduktu. Pierwszym krokiem jest opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego tej inwestycji.

Przetarg na wybór firmy, która podejmie się tego zadania został już ogłoszony. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany. Na przygotowanie dokumentu będzie miał osiem miesięcy od daty podpisania umowy. Jako, że przyszła droga będzie przebiegać zarówno po terenie Rzeszowa jak też i poza jego granicami Program Funkcjonalno-Użytkowy zostanie sfinansowany z pieniędzy z budżetu miasta i z budżetu województwa podkarpackiego.

Czym jest PFU? Jest to dokument, który w sposób szczegółowy opisuje przyszłą inwestycję wraz z jej kosztami. Program będzie podstawą do realizacji inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Przyszłe połączenie drogowe ulic Warszawskiej i Krakowskiej ma mieć ok. 6,5 km długości i po dwa pasy w każdym z kierunków. Jego częścią ma być wiadukt drogowy nad ulicą Warszawską oraz linią kolejową nr 71 Ocice – Rzeszów i linią kolejową nr 91 Kraków – Medyka. Długość przyszłej drogi na terenie Rzeszowa to ok. 5,4 km a na terenie gminy Świlcza 1,1 km. Częścią przyszłej inwestycji będzie budowa chodników, ścieżek rowerowych, skrzyżowań, zatok autobusowych, oświetlenia, odwodnienia.
Reklama
Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.

- Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej będzie ważnym elementem układu komunikacyjnego miasta. Będzie to trzeci i ostatni element trasy północnej miasta. Ponadto dzięki tej drodze lepiej skomunikowana zostanie strefa przemysłowa Dworzysko – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Reklama