Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odwiedzili dzisiaj miejskie kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Policjanci, w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2022”, kontrolują miejsca letniego wypoczynku, w tym kąpieliska. Od środy działania prowadzone są wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze wspólnie kontrolują bezpieczeństwo na akwenach, a dla wypoczywających prowadzą działania profilaktyczne. Ich celem jest promowanie właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą oraz szerzenie wiedzy o obowiązujących przepisach i konsekwencjach łamania nakazów.
Reklama
W środę, funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii i strażacy z rzeszowskiej komendy miejskiej PSP spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach.

Dzisiaj policjanci i strażacy spotkali się z wypoczywającymi na terenie rzeszowskie kąpieliska Żwirownia. Funkcjonariusze sprawdzali, m.in. czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod opieką dorosłych oraz przestrzegali przed nieodpowiednimi zachowaniami nad wodą. Dzieciom policjanci wręczali broszurki poświęcone podstawowym zasadom bezpieczeństwa nad wodą, pamiątkowe gadżety i elementy odblaskowe.

Działania będą kontynuowane przez całe wakacje.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Reklama