Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

Dodano: 21.07.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odwiedzili dzisiaj miejskie kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Policjanci, w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2022”, kontrolują miejsca letniego wypoczynku, w tym kąpieliska. Od środy działania prowadzone są wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze wspólnie kontrolują bezpieczeństwo na akwenach, a dla wypoczywających prowadzą działania profilaktyczne. Ich celem jest promowanie właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą oraz szerzenie wiedzy o obowiązujących przepisach i konsekwencjach łamania nakazów.
Reklama
W środę, funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii i strażacy z rzeszowskiej komendy miejskiej PSP spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach.

Dzisiaj policjanci i strażacy spotkali się z wypoczywającymi na terenie rzeszowskie kąpieliska Żwirownia. Funkcjonariusze sprawdzali, m.in. czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod opieką dorosłych oraz przestrzegali przed nieodpowiednimi zachowaniami nad wodą. Dzieciom policjanci wręczali broszurki poświęcone podstawowym zasadom bezpieczeństwa nad wodą, pamiątkowe gadżety i elementy odblaskowe.

Działania będą kontynuowane przez całe wakacje.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Reklama