Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policyjne patrole rowerowe ruszyły na tereny rekreacyjne miasta. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.
 
W związku z ze sprzyjającą wiosenną aurą i poluzowaniem rządowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, na ulicach Rzeszowa, a w szczególności na terenach rekreacyjnych, pojawiło się więcej użytkowników jednośladów. Stąd też w teren wysłano większa liczbę funkcjonariuszy policji. Tradycyjne patrole, zostały również wsparte przez policjantów na rowerach.
 
Rzeszowska Policja dysponuje jedynie dwoma rowerami, które zakupiono w 2018 roku ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. W miarę możliwości, policjanci na jednośladach kierowani są w pierwszej kolejności na patrole w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpieliska na Żwirowni i w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.
 
Reklama
„Główne zadania policyjnych rowerzystów to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych, rolkarzy.” - informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.
 
Po pierwszych dniach rowerowych patroli policjanci nie stwierdzili rażących przypadków łamania prawa. Przewinienia, których najczęściej dopuszczają się kierowcy jednośladów to: zbyt szybka jazda rowerzystów po ścieżkach rowerowych; korzystanie ze ścieżek rowerowych przez osoby do tego nieuprawnione - rolkarzy lub osoby poruszające się na hulajnogach, a także jazda rowerzystów poza ścieżkami rowerowymi.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Magia nauki po zmroku - 10 października wyjątkowa noc na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Eksperymenty, pokazu naukowe, wykłady i zwiedzanie w blasku księżyca - tak będzie wyglądać IX edycja Nocy Nauki na Politechnice Rzeszowskiej. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a wstęp jest bezpłatny.

Rzeszów

Wyrok w sprawie zabójstwa 84-letniej mieszkanki Hyżnego. 51-latek skazany na 25 lat więzienia

RZESZÓW. Po ponad dwóch latach od tragicznych wydarzeń w Hyżnem, zapadł wyrok w sprawie 51-letniego Sławomira D. Mężczyzna został uznany za winnego gwałtu i zabójstwa 84-letniej mieszkanki miejscowości.

Rzeszów

Tajwan wsparł finansowo rzeszowską kulturę. Ponad 340 tys. zł dla Estrady Rzeszowskiej

RZESZÓW. Estrada Rzeszowska wzbogaciła swoje zaplecze techniczne dzięki środkom przekazanym przez Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce (Taipei Representative Office in Poland).

Rzeszów

Ta ważna droga w Rzeszowie ma być gotowa jeszcze w tym roku. Zobacz postęp prac [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Chodzi o połączenie ulicy Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Na jakim etapie są obecnie...

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z ul. Krzyżanowskiego

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło dziś na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego i Paderewskiego. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej i trafiły do szpitala.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace związane z rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Powstał nowy budynek, a stary został wyremontowany. Koszt inwestycji to nieco ponad 10,6 mln zł.

Rzeszów

Wypadek na S19 w Trzebusce. 2 osoby ranne, utrudnienia w ruchu

W godzinach porannych na odcinku drogi ekspresowej S19 w Trzebusce doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Wprowadzono objazdy.

Reklama