Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

Dodano: 02.10.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie odbyło się 12 września odbyło się uroczyste otwarcie. Obiekt mieści się przy ulicy Wołyńskiej 1 na osiedlu Kotuli.

Czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej blisko 3000 mkw powstał na terenie o powierzchni 0,61 ha, przy skrzyżowaniu ul. Błogosławionej Karoliny i ul. Wołyńskiej. Jego budowa kosztowała blisko 25 mln zł. Inwestycja była finansowana z budżetu Państwa.

W obiekcie znalazły się m.in. pomieszczenia dla służby dyżurnej, pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy pomieszczenia biurowe. Wszystkie zostały wyposażone w nowe umeblowanie, nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, który usprawni pracę policjantów.

Przy budynku powstał garaż na 38 stanowisk dla pojazdów służbowych oraz dwa parkingi: wewnętrzny dla pracowników oraz zewnętrzny dla interesantów.

Reklama

Policjanci i pracownicy cywilni już pracują w nowym budynku

Od wtorku, 2 października 2024 r. funkcjonariusze, którzy do tej pory mieli siedzibę na u. Obrońców Poczty Gdańskiej, rozpoczęli służbę w nowym budynku przy ul. Wołyńskiej 1.

Do nowego obiektu przeniesieni zostali również funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz policjanci z wydziału ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy.

Komisariat przy ulicy Wołyńskiej 1, jest czynny dla interesantów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W pilnych sprawach można kontaktować się z dyżurnym komisariatu pod numerem 47 821 3550 lub z dyspozytorem alarmowego 112.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Rzeszów

Na budynku Politechniki Rzeszowskiej powstał mural Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. W ten sposób uczelnia uhonorowała swojego patrona w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację. Posypały się mandaty

RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. 

Reklama