Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie. Podczas szarpaniny, dwóch mężczyzn zostało zranionych ostrym narzędziem. Obaj przebywają w szpitalu, stan jednego z nich jest nadal bardzo ciężki.

Do tego zdarzenia doszło w środę o godz. 20.40, na ul. Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń poczynionych bezpośrednio po zdarzeniu wynikało, że pomiędzy trzema mężczyznami doszło do awantury. Sprzeczka przerodziła się w szarpaninę, podczas której jeden z mężczyzn, ostrym narzędziem, ugodził dwóch pozostałych uczestników zdarzenia.

Ranni mężczyźni zdołali jeszcze dojść w rejon komendy, gdzie pomocy udzielili im przechodnie oraz policjanci. Stamtąd karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala. Pokrzywdzeni to dwaj 27-letni mieszkańcy Rzeszowa. Stan jednego z nich jest bardzo ciężki.
Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że związek z tą sprawą mógł mieć jeszcze jeden mężczyzna. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła w sprawie śledztwo, a policjanci poszukiwali podejrzewanych. W czwartek funkcjonariusze znali już tożsamość poszukiwanych.
Reklama

Wczoraj przed godz. 22, kryminalni zatrzymali jednego z nich. To 35-latek mogący mieć związek z tym zdarzeniem. Dzisiaj przed godziną 9, w pobliżu budynku Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, funkcjonariusze zatrzymali drugiego z podejrzewanych. To 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna zamierzał sam oddać się w ręce śledczych. Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia, jego przebiegiem, przyczynami i udziałem w nim poszczególnych osób, zajmą się prowadzący śledztwo prokuratorzy oraz policjanci.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Reklama