Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Policjantka reanimowała mężczyznę leżącego na chodniku. Pomimo udzielonej pomocy, zmarł

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, będąc poza służbą, ruszyła na pomoc mężczyźnie, który nieprzytomny leżał na chodniku. Do przyjazdu pogotowia prowadziła jego reanimację. Pomimo wysiłków, mężczyzna zmarł.

W czwartek około godz. 17, policjantka, będąca w czasie wolnym od służby, przechodząc ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, zauważyła leżącego na chodniku mężczyznę, przy którym stało kilka osób.

Jedna z nich powiedziała, że dzwoni właśnie na pogotowie. St. post. Joanna Warcaba, która od niespełna dwóch lat służy w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, od razu przystąpiła do sprawdzenia czynności życiowych starszego mężczyzny. Okazało się, że jest nieprzytomny i nie oddycha.

Funkcjonariuszka udrożniła jego drogi oddechowe i rozpoczęła masaż serca. Poprosiła o pomoc jedną z obecnych tam kobiet, która podczas prowadzonej resuscytacji przytrzymywała głowę mężczyzny. Do innej zwróciła się o wypatrywanie karetki i jak najszybsze sprowadzenie jej w to miejsce, ponieważ było już ciemno i ratownicy medyczni mogli mieć problem z ich zauważeniem.

Załoga pogotowia przejęła reanimację mężczyzny i przewiozła go do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama