Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi
Dodano: 09.03.2020 r.
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek, około godz. 7:00, na ul. Plenerowej w Rzeszowie. 12-letni chłopiec została potrącony przez kierowcę citroena na oznakowanym przejściu dla pieszych. Chłopiec przechodził przez jezdnię z prawej strony na lewą. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy była jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia. Funkcjonariuszka poleciła wezwać służby. Sama skontaktowała się z dyżurnym komendy. Zajęła się również będącym w szoku chłopcem. Sprawdziła obrażenia, a przede wszystkim starała się uspokoić chłopca, który chciał odejść z miejsca zdarzenia. Ułożyła go na kocu i okryła kurtką jednej z osób obecnych na miejscu.
Gdy 12-latek nieco się uspokoił i podał numer telefonu do rodziców skontaktowała się z nimi i zawiadomiła o zdarzeniu. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, czuwała nad małoletnim. Po przyjeździe pogotowie przewiozło rannego chłopca do szpitala.
Policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym prowadza czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.
RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.
RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400 kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.
RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz