Rzeszów - Środa, 02.07.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

Dodano:

fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Porozumienie podpisali wczoraj rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych Stanisław Sienko.

- Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Ta współpraca umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi – powiedział, zadowolony z nawiązania współpracy, dyrektor Sienko.

Zgodnie z porozumieniem Kadry Politechniki Rzeszowskiej i ZSE będą wymieniać doświadczenia podczas corocznych spotkań. Rzeszowska uczelnia zobowiązała się do przeprowadzania otwartych wykładów i prezentacji na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom udziału w niektórych konferencjach i seminariach, a także promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.
Reklama
Profil edukacyjny Zespołu Szkół Elektronicznych jest w dużej mierze zbieżny z kierunkami kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. Chodzi głównie o klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik oraz technik informatyk. Uczniów tych kierunków Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym. W jego ramach uczelnia obejmie szeroką opieką uczniów „klas politechnicznych”. Politechnika organizować będzie dla nich specjalne, dodatkowe zajęcia, a także umożliwi im udział w uczelnianych zajęciach oraz w pracach kół naukowych.

Porozumienie zakłada też utworzenie przez Zespół Szkół Elektronicznych oddziałów politechnicznych oraz przeprowadzenie w klasach patronackich zmian w programie nauczania, zgodnie z sugestiami uczelni.

Zespół Szkół Elektronicznych prowadzi także rozmowy z podkarpackimi przedsiębiorcami, zainteresowanymi zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Reklama