Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

Dodano: 04.04.2024 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci.

Start i meta Półmaratonu zlokalizowane będą w okolicach Milenium Hall. Tuż przed startem zaplanowano rozgrzewkę, którą poprowadzi lekkoatletka i dwukrotna olimpijka Matylda Kowal. Na liście startowej jest już blisko 2 tysiące biegaczy.

17. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Dystans półmaratonu zostanie podzielony na 4 odcinki – 6 km, 5 km, 5 km, 5 km. Drużyna sztafetowa składać się będzie z 4 kobiet lub 4 mężczyzn.

Utrudnienia w ruchu

Pierwsze utrudnienia mogą wystąpić już od godz. 3:00 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa biegu zamknięta będzie zgodnie w godz. od 7.45 do 12:00. Jedynie al. Wacława Kopisto od strony ul. Rejtana do ul. Podwisłocze zamknięta będzie od godz. 6:00 do godz. 14:00. Jak informuje rzeszowsska Policja, utrudnienia w ruchu powinny zakończyć się do godz. 14:00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. 

O godz. 9:00 uczestnicy Półmaratonu wyruszą z okolic Millenium Hall i pobiegną ulicami:
 • al. Wacława Kopisto,
 • Trasą Zamkową (Most Zamkowy),
 • ul. Kilara,
 • ul. Fryderyka Szopena,
 • ul. Targową,
 • al. J. Piłsudskiego,
 • ul. Grunwaldzką,
 • ul. Jana III Sobieskiego,
 • ul. Gałęzowskiego,
 • ul. Mickiewicza,
 • Rynek,
 • ul. J. Słowackiego,
 • ul. Fryderyka Szopena,
 • ul. Hetmańską,
 • Bulwarami nad Wisłokiem,
 • al. J. Piłsudskiego (mostem Lwowskim),
 • Bulwarami nad Wisłokiem,
 • al. Wacława Kopisto

Zawodnicy przebiegną tę trase dwukrotnie.
Reklama

Ulice podkreślone żółtym kolorem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na pozostałych ulicach wyznaczone zostaną pasy dla ruchu, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Na al. Piłsudskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Rynek. Na al. Powstańców Warszawy zawodnicy wbiegną na drogę rowerową wzdłuż Stadionu Miejskiego.
 
Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. 
 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.
 

Akcja charytatywna „Biegnę dla…”

Zawodnicy startujący w półmaratonie i w sztafecie mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 7-letniej Klarze, podopiecznej .Fundacji Siepomaga.
 
Dziewczynka choruje na mukowiscydozę. Potrzebuje wsparcia na zakup argentyńskiego leku przyczynowego, który musi przyjmować cały czas. 
 
Zawodnicy wspirający akcję, będą biegli ze specjalnymi identyfikatorami. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama