Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Ponad 130 interwencji. Policja podsumowała drugą akcję "Przejezdne skrzyżowania"

Dodano: 08.10.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
39 wykroczeń, 17 mandatów, ponad 130 interwencji – tak w liczbach przedstawia się podsumowanie drugiej akcji policjantów na kluczowych skrzyżowaniach w Rzeszowie.

W miniony piątek po raz drugi rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego nadzorowali największe rzeszowskie skrzyżowania w ramach akcji „Przejezdne skrzyżowania”. Podczas policyjnych działań w godzinach porannego i popołudniowego  szczytu komunikacyjnego ujawniono 39 wykroczeń, a w ponad 100 przypadkach funkcjonariusze korygowali błędy kierujących.

Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 20 tych wykroczeń. W 6 przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a 7 razy wykonywali nie stosując się do znaków wykonywali manewry niewłaściwych pasów ruchu. Inne wykroczenia to kierowca, który zaparkował w obrębie skrzyżowania i rowerzyści przejeżdżający po przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze w 22 przypadkach pouczyli sprawców wykroczeń, jednak w 17 przypadkach sięgnęli po mandaty.

Policjanci ponad 130 razy interweniowali korygując błędy kierowców. W ich opinii najczęściej popełnianymi błędami było:
  • niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
  • pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowania w tym samym, cyklu świateł;
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama