Reklama

Aktualności Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

Dodano: 21.08.2019

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Właściciele terenów przy ul. Daliowej i Lawendowej na osiedlu Zalesie wnoszą o możliwość zagospodarowania terenów zielonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Historia zatacza koło, a sprawa zabudowy terenów przy ul. Lawendowej i ul. Daliowej ponownie pojawi się na sesji Rady Miasta. W związku z całą sprawą radni Platformy Obywatelskiej zdecydowali się interweniować w sprawie nieco wcześniej niż w trakcie sesyjnych obrad. W środę zwołano specjalną konferencje prasową, na której obecny był przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec, radna Jolanta Kaźmierczak oraz Marcin Deręgowski wraz z Wiesławem Ziemińskim.

„To nie pierwsza uchwała, która wpływa. Ta uchwała w poprzedniej kadencji była trzy- czy czterokrotnie tematem obrad radnych miasta. Była albo ściągana, albo przegłosowana negatywnie. Deklarację prezydenta, które składał wśród mieszkańców, że ta uchwała już nie będzie wracać są płonne i ona jednak wróciła” – mówił Marcin Deręgowski.

Podczas jednej z sesji, w ubiegłej kadencji, mieszkańcy Zalesia licznie zjawili się na sali sesyjnej, aby walczyć o ostatni skrawek zieleni w rejonie, wtedy ta interwencja miała jakiś skutek, okazuje się że perspektywy czasu niewymierny. Samą treść aktualnie omawianej uchwały możemy śmiało spłaszczyć do jednego z twierdzeń zawartych w piśmie: „Po przeanalizowaniu zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany Stadium stwierdzono, że możliwa jest korekta jego ustaleń, w sposób zabezpieczający interesy prywatne poprzez dopuszczenie możliwości realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, bez szkody dla interesu publicznego”.REKLAMA

Działka, o której mowa nie należy do jednego właściciela, jest ich trzech, a jednym z nich jest jedna z firm deweloperskich: „Ta cała działka podzielona jest na trzy mniejsze działki, działka Hartbexu, działka prywatnego właściciela i działka miejska” – dodaje Marcin Deręgowski. Całkowita powierzchnia terenu wynosi około 2,3 ha.

Całą sprawę komplikuje także inna kwestia, gdyż zgodnie ze Stadium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa dla powyższego obszaru określono już kierunek zagospodarowania pod zieleń urządzoną i śmiało można stwierdzić, że mieszkańcy właśnie w takiej formie chcieliby ten teren utrzymać. Podczas konferencji pojawiła się także propozycja terenów, za które miasto mogło by odzyskać 1/3 terenu.

„Wiemy, że była zgoda ze strony Hartbexu, ale nie doszło do tej zamiany i chcielibyśmy zapytać dlaczego” – informuje Marcin Deręgowski, który w dalszej części wypowiedzi sugeruje, że możliwym terenem do zamiany był obszar w regionie Staromieścia.
O tym jaka będzie przyszłość tych terenów i czy po wielu próbach ratusz postawi na swoim i zmieni Stadium przekonamy się już 27 sierpnia br.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców? - Aktualności Rzeszów

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalar...

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski. ...

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku. ...

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł. ...

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej - Aktualności Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem