Reklama

Aktualności / Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

Dodano: 21.08.2019 r.

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Właściciele terenów przy ul. Daliowej i Lawendowej na osiedlu Zalesie wnoszą o możliwość zagospodarowania terenów zielonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Historia zatacza koło, a sprawa zabudowy terenów przy ul. Lawendowej i ul. Daliowej ponownie pojawi się na sesji Rady Miasta. W związku z całą sprawą radni Platformy Obywatelskiej zdecydowali się interweniować w sprawie nieco wcześniej niż w trakcie sesyjnych obrad. W środę zwołano specjalną konferencje prasową, na której obecny był przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec, radna Jolanta Kaźmierczak oraz Marcin Deręgowski wraz z Wiesławem Ziemińskim.

„To nie pierwsza uchwała, która wpływa. Ta uchwała w poprzedniej kadencji była trzy- czy czterokrotnie tematem obrad radnych miasta. Była albo ściągana, albo przegłosowana negatywnie. Deklarację prezydenta, które składał wśród mieszkańców, że ta uchwała już nie będzie wracać są płonne i ona jednak wróciła” – mówił Marcin Deręgowski.

Podczas jednej z sesji, w ubiegłej kadencji, mieszkańcy Zalesia licznie zjawili się na sali sesyjnej, aby walczyć o ostatni skrawek zieleni w rejonie, wtedy ta interwencja miała jakiś skutek, okazuje się że perspektywy czasu niewymierny. Samą treść aktualnie omawianej uchwały możemy śmiało spłaszczyć do jednego z twierdzeń zawartych w piśmie: „Po przeanalizowaniu zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany Stadium stwierdzono, że możliwa jest korekta jego ustaleń, w sposób zabezpieczający interesy prywatne poprzez dopuszczenie możliwości realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, bez szkody dla interesu publicznego”.REKLAMA

Działka, o której mowa nie należy do jednego właściciela, jest ich trzech, a jednym z nich jest jedna z firm deweloperskich: „Ta cała działka podzielona jest na trzy mniejsze działki, działka Hartbexu, działka prywatnego właściciela i działka miejska” – dodaje Marcin Deręgowski. Całkowita powierzchnia terenu wynosi około 2,3 ha.

Całą sprawę komplikuje także inna kwestia, gdyż zgodnie ze Stadium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa dla powyższego obszaru określono już kierunek zagospodarowania pod zieleń urządzoną i śmiało można stwierdzić, że mieszkańcy właśnie w takiej formie chcieliby ten teren utrzymać. Podczas konferencji pojawiła się także propozycja terenów, za które miasto mogło by odzyskać 1/3 terenu.

„Wiemy, że była zgoda ze strony Hartbexu, ale nie doszło do tej zamiany i chcielibyśmy zapytać dlaczego” – informuje Marcin Deręgowski, który w dalszej części wypowiedzi sugeruje, że możliwym terenem do zamiany był obszar w regionie Staromieścia.
O tym jaka będzie przyszłość tych terenów i czy po wielu próbach ratusz postawi na swoim i zmieni Stadium przekonamy się już 27 sierpnia br.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie....

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego - Aktualności Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolen...

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci - Aktualności Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia....

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu  - Aktualności Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci....

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku - Aktualności Rzeszów

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

RZESZOW. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Lek przeciwgrzybiczy...
Gdzie w Rzeszowie można oddać przeterminowane leki? Lista aptekprazykwantel sprzedam prazykwa: Metformina cukrzyca...
Wypadek na A4. Ranny 8-letni chłopiecDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Czołowe zderzenie busa z osobówką w Nowej DębieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Alfadiol alfakalcydol...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: