Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Spotkanie w Urban Lab zgromadziło blisko 50 osób związanych z miejskim sportem. Wśród nich byli m.in. Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym i były żużlowiec, Krzysztof Ignaczak – mistrz świata i Europy w siatkówce, a także sportowcy, działacze i społecznicy, reprezentujący różne dyscypliny sportu. Podczas spotkania omówiono zasady, na jakich ma działać rada.

Prezydent Konrad Fijołek podkreślił, że w jego modelu zarządzania miastem współpraca ze społecznością odgrywa ważną rolę. – Tak robi się w największych miastach na świecie, każdy zdaje sobie dzisiaj sprawę, że do procesu kierowania miastem trzeba włączyć lokalną społeczność i czerpać z jej wiedzy. Dlatego zdecydowałem się zrobić to na szeroką skalę, w wielu dziedzinach, także w sporcie – zaznaczył.

Po latach inwestycji w infrastrukturę, nadszedł czas na poprawę jakości życia w mieście.
Reklama
– Pod względem infrastruktury Rzeszów nadrobił zaległości, teraz czas, aby tę nową infrastrukturę wykorzystać dla mieszkańców. Sport w każdej formie odgrywa tutaj kluczową rolę. A więc zadania rady będą niezwykle istotne. Spraw jest bardzo dużo, począwszy właśnie od infrastruktury, po fundusze na sport – dodał prezydent.

Społeczna Rada Sportu zostanie powołana jeszcze w tym roku. Uczestnicy spotkania w Urban Lab podpisali deklaracje członkostwa w nowym organie. Następnie wybiorą spośród siebie reprezentujący ich zarząd. Decyzje mają być jednak podejmowane przez całą radę, która ma spotykać się w pełnym składzie minimum dwa razy w roku. Częściej będzie zbierał się zarząd. W razie potrzeby spotkania będą odbywały się on-line.

Działania rady mają pomóc także w aktywizacji dzieci, które w związku z pandemią zostały dodatkowo narażone na brak ruchu, a czas spędzają głównie przed ekranem komputera czy smartfona.
Rada sportu będzie kolejnym tego typu organem powołanym w tym roku przez władze miasta, po Społecznej Radzie Kultury.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Reklama