Reklama

Aktualności / Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek uhonorowany tytułem człowieka roku w konkursie Smart City Awards

Dodano: 15.06.2022 r.

Prezydent Konrad Fijołek uhonorowany tytułem człowieka roku w konkursie Smart City Awards - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Wczoraj we Wrocławiu rozdano statuetki Smart City Awards. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek otrzymał tytuł człowieka roku. W konkursie nagrodzono również Rzeszów.

Konkurs Smart City Awards ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce, a także ośrodków realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Tegoroczna gala finałowa odbyła się we wtorek wieczorem we Wrocławiu. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa został uhonorowany tytułem człowieka roku. - Wyróżnienie zostało przyznane za udowodnienie, że można zostać być autentycznym promotorem idei miasta inteligentnego, a następnie zostać bezpartyjnym prezydentem miasta wojewódzkiego z odważnym, innowacyjnym, progresywnym i porywającym świeżością programem wyborczym. A jeszcze później udowodnić, że ten program można wprowadzać w życie, będąc prawdziwym liderem swojego miasta. To wszystko zrobił Konrad Fijołek – tak uzasadnia swój wybór kapituła konkursu.

- Siedem lat temu założyłem grupę aktywistyczną Rzeszów Smart City i z nią konsekwentnie realizowałem różne pomysły, toczyłem debaty o mieście. Sześć lat później wygrałem wybory w oparciu o program wykorzystujący ideę Smart City. A dzisiaj dokładnie w rok po objęciu prezydentury taka niespodzianka. To pokazuje, że warto w życiu być konsekwentnym, warto stawiać dzisiaj na tę ideę nowoczesności w naszych społecznościach. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie rodzina Smart City i samorządowcy, od których dostałem tak wielkie poparcie – powiedział prezydent Konrad Fijołek odbierając nagrodę.

Rzeszów otrzymał główną nagrodę w kategorii Smart City od 100 do 300 tys. mieszkańców. Nasze miasto nagrodzono za inteligentne rozwiązania wprowadzane w ostatnim czasie w celu poprawy jakości życia mieszkańców oraz troskę o środowisko naturalne. Doceniono jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów naprowadzania kierowców na wolne miejsca parkingowe, budowę i wdrożenie komputerowego systemu nadzoru nad siecią wodociągową i siecią kanalizacji sanitarnej oraz system produkcji i zarządzania energią OZE przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie (pełne uzasadnienie wyboru poniżej).

- Jesteśmy pierwszym polskim miastem, które wprowadziło wizyjny monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Dzięki niemu parkowanie w centrum Rzeszowa jest dużo łatwiejsze i wszyscy skorzystamy na czystszym powietrzu i mniejszych korkach w centrum. Bardzo się cieszę, że to rozwiązanie zostało dostrzeżone i nagrodzone. To najlepszy dowód na to, że Rzeszów nie bez powodu nazywany jest stolicą innowacji – mówi Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, która rozbudowała i zarządza płatną strefą parkowania w Rzeszowie.

Podczas gali wręczono także nagrodę specjalną dla Przemyśla, którą odebrał jego prezydent Wojciech Bakun. Miasto uhonorowano za zaangażowanie jego władz i mieszkańców w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Kapituła podkreśliła, że ich działanie było szlachetne, wymaga wyróżnienia i stawiania za wzór w tych trudnych czasach.

W pozostałych kategoriach nagrody otrzymały:
  • Smart City do 30 tys. Mieszkańców – Miasto Duszniki-Zdrój
  • Smart City do 100 tys. Mieszkańców – Miasto Kołobrzeg
  • Smart City powyżej 300 tys. Mieszkańców – Miasto Gdańsk
  • Smart City Solution – T-Mobile Polska, Analiza ruchu Big Data w służbie samorządów
  • Smart City Solution – Emitel, System zdalnego odczytywania wodomierzy dla MPWiK Wrocław
  • Smart City Solution – Huby Mobilności
  • Dostawca rozwiązań Smart City – Orange Polska
  • Dostawca rozwiązań Smart City – InPost
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój - Aktualności Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To k...

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala - Aktualności Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przec...

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha" - Aktualności Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w kt&oa...

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu - Aktualności Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej....

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim - Aktualności Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowieprazykwantel sprzedam zentel i: Leki przeciwpasozytnicze...
Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchuprazykwantel sprzedam zentel i: Leki przeciwpasozytnicze...
Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitaluDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowaAndrzej Nowak: ścieżka pieszo rowerowa...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: